Телефон

+38 (0472) 50 25 26

Телефон

+38 (067) 919 94 56

E-Mail

fiesta.ck@ukr.net

Шрі-Ланка

Географія
Острів Шрі-Ланка розташований у Південній Азії, трохи на схід від південного краю Індостану і омивається водами Індійського океану та його Бенгальської затоки. Відокремлений від Індостану Манарською затокою та Полкською протокою. Так званий Адамів міст — мілину у Полкській протоці — колись повністю поєднував Шрі-Ланку з материком, але, за даними літописів, був зруйнований землетрусом близько 1481 р.

Клімат
1Острів Шрі-Ланка розташований у тропічному поясі та захищений потужним гірським масивом від північних вітрів. Клімат субекваторіальний мусонний: північно-східний мусон триває з жовтня до березня, південно-західний — з червня до жовтня. Середньорічна температура повітря в більшості районів від +25 до +30 градусів, за винятком гірських областей, де вона взимку опускається до +10. Найкращий час для купання на морських курортах південно-західного узбережжя Шрі-Ланки триває з жовтня до квітня. Сезон західних мусонів — із травня до липня, у листопаді — грудні можливі невеликі дощі. Температура води загалом 26 градусів С.

Кухня
За смаковими якостями традиційна шрі-ланкійська кухня досить пряна і дуже гостра, їй властива гострота кухонь Південно-Східної Азії. В першу чергу,Black iron asian teapot with sprigs of mint for tea використанням великої кількості приправ каррі – суміші спецій (основні: чорний перець, перець чилі, насіння гірчиці, імбир, куркума, часник, коріандр, кориця), розтертих на порошок. Кухня Шрі-Ланки більшою мірою орієнтована на вегетаріанців. Адже у звичайному житті ланкійці вживають м'ясо не часто, переважно курку.