Телефон

+38 (0472) 50 25 26

Телефон

+38 (067) 919 94 56

E-Mail

fiesta.ck@ukr.net

Уряд схвалив постанову щодо цифрових паспортів

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку Дія. Відтепер паспорти у смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів.

Зараз понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку Дія.

Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї. Якщо у вас немає ID-картки, ми оцифрували закордонний біометричний паспорт, який так само посвідчує вашу особу. Він надає такі ж права і можливості як і паперовий, що діє всередині країни. Кількість українців із закордонними біометричним паспортом значно перевищує кількість власників ID-карток. Це означає, що більше громадян зможуть користуватися е-паспортом для посвідчення своєї особи.

В умовах карантину це стає особливо актуальним, адже е-паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи, якщо вас зупинить поліція. А також на пошті, під час отримання посилок, листів та під час придбання алкоголю чи тютюну для підтвердження досягнення повноліття.

По завершенні карантину ви також зможете активно користуватися е-паспортами:
🔹під час поїздок залізничним або повітряним транспортом
🔹під час медичного обслуговування та банківських операцій
🔹під час отримання адміністративних послуг

До речі, Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу.

Наразі користувачами застосунку Дія є вже понад 2,1 млн. українців — завантажуйте і ви. А ще дотримуйтеся карантину та стежте за новинами Мінцифри/

 

 

 

Джерело Міністерство цифрової трансформації України  в Facebook :

https://www.facebook.com/eGovernanceUkraine/posts/2926035304116386?__cft__[0]=AZWQ8AweWc8XKsxYhshgYZN-AOkXtKbXGBGLKBzWzBId_p3klP1-ijri8a4CJbyVoVsENGMx6mNY7xOgNYKOzuslyibfgworxidknqhuu56xr7hycny9fka3nkynym3qh4eu_efxlwjgunp2vnn5d0b8_ox3vr6dzi6emgd_9knhbw&__tn__=%2CO%2CP-R